ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Opłata za usługi wodne z tytułu zmniejszenia naturalnej retencji terenowej – oświadczenie

30.01.2019
Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1722), która weszła w życie z dniem 20 września 2018 r., wprowadziła obowiązek składania oświadczeń przez podmioty obwiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta w celu ustalenia wysokości opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.

Zgodnie ze znowelizowanym art. 552 ustawy – Prawo wodne podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne będą składały oświadczenia w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału.

Oznacza to, że podmioty ponoszące opłaty z tytułu zmniejszonej retencji składają oświadczenia wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi miasta za każdy kwartał w terminie 30 dni od dnia ostatniego dnia kwartału, w terminie za kwartał IV 2018 roku 1 - 15 stycznia 2019r.

Za 2019 rok natomiast kolejno:
I kwartał 1 – 30 kwietnia,
II kwartał 1-31 lipca,
III kwartał 1- 31 października
oraz IV kwartał do 15 stycznia 2020 roku.

Oświadczenie należy przesłać na adres: Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, u. 1 Maja 15 lub złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta na parterze Urzędu.

Po uzyskaniu i zweryfikowaniu danych spełniających warunek naliczenia ww. opłaty tut. Urząd prześle stosowną informację o jej uiszczeniu, zawierającą także sposób obliczenia tej opłaty. Wniesienie opłaty powinno nastąpić w terminie 14 dni od dnia, w którym doręczono informację na rachunek bankowy urzędu miasta, wskazany w informacji.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikiem Wydziały Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej pod nr telefonu 74 8 165 367.

Wzór oświadczenia w załączeniu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.