ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ostrzeżenie meteorologiczne - wezbranie rzek z przekroczeniem stanów alarmowych

29.02.2012
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu informuje, że w związku z opadami jakie wystąpiły w ostatnich dwóch dobach oraz topnieniem pokrywy śnieżnej wystąpiły znaczące wzrosty stanów wody na wszystkich dopływach środkowej Odry.

W ciągu obecnej doby wystąpią wzrosty stanów wody na stacjach wodowskazowych położonych w ich środkowym i dolnym biegu. Stany wody przekroczą stany ostrzegawcze. W zlewniach górnej Nysy Kłodzkiej, Oławy, Ślęzy, Kaczawy, Bobru i Kwisy oraz Nysy Łużyckiej wystąpią stany alarmowe a lokalnie stan alarmowy może zostać przekroczony o 40-100 cm. W górnym biegu dopływów środkowej Odry w ciągu dzisiejszego dnia prognozowane jest opadanie stanów wody.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.