ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Otwarcie Sezonu Turystycznego w Książęcym Grodzie

28.03.2019
Pokazy pojedynków rycerskich i walki w kręgu, tańce słowiańskie, dworskie, plebejskie i żonglerka flagami, a także koncerty gry na dudach, konkursy i wiele innych atrakcji czekać będzie na wszystkich w dzień Otwarcia Sezonu Turystycznego w Ząbkowicach Śląskich.

Już 6 kwietnia w sobotę, w ruinach zamku przeniesiemy się w czasie do średniowiecznej osady. Podczas słuchania opowieści o słowiańskiej kuchni, skosztujemy warzoną na paleniskach w średniowiecznych kotłach kaszę z mięsem i warzywami. Odwiedzimy także zbrojownię, gdzie można przymierzać hełmy, pancerze oraz uzbrojenie dawnych wojów. Nauczymy się produkcji krajek oraz tkania na bardzie, a u snycerza przyglądniemy się pracy dawnego rzeźbiarza, zaś na stoisku muzycznym poznamy historię instrumentów we wczesnym średniowieczu. W skład obozowiska wchodzić będzie także ogromny namiot książęcy, wewnątrz którego na sali tronowej zasiadać będzie król, a całości dopełnią średniowieczne meble, ręcznie tkany kilim, bogate sprzęty codziennego użytku, skóry, kotły,  uzbrojenie oraz naczynia z tamtych czasów.

Ponadto w programie Otwarcia Sezonu Turystycznego odbędzie się cykl gier i zabaw zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. strzelanie z łuku, miotanie oszczepem, rzut podkową, średniowieczny Strongmen, Zerwikaptur oraz łowy na grubego zwierza. Dodatkowo będziemy świadkami chrztu Mieszka I, którego inscenizację odegrają członkowie Drużyny Wojów Piastowskich Jantar.

Już dziś warto zaplanować kwietniową sobotę tak, by odwiedzić książęcy gród w Ząbkowicach Śląskich i przenieść się w czasy średniowiecza i razem z nami przeżyć niezapomnianą przygodę!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.