ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Owoce z klasą – zdrowe jedzenie dla uczniów szkół podstawowych

11.09.2015
Agencja Rynku Rolnego uruchamia program „Owoce z klasą” – uczniowie klas I-III szkół objętych programem będą co najmniej dwa razy tygodniowo otrzymywać porcje owoców, warzyw i soków – smaczne i zdrowe posiłki.

Dzieci uczestniczące w programie otrzymują przez 10 tygodni w semestrze, co najmniej dwa razy w tygodniu, różnorodne porcje owocowo-warzywne. Uczniowie dostają zarówno świeże owoce (jabłka, gruszki, borówka amerykańska, truskawki) i warzywa (marchewka, słodka papryka, rzodkiewka, pomidorki, kalarepka), jak i soki owocowe i warzywne.

 

Szkoły będą także co najmniej dwa razy w semestrze przeprowadzić zajęcia, w ramach których dzieci uczą się m.in. zasad zdrowego odżywiania oraz zapoznają się z pochodzeniem owoców i warzyw. Zajęcia odbywają się w formie m.in. warsztatów kulinarnych, poprzez zakładanie ogródków przyszkolnych oraz wycieczki do sadów.

 

W Gminie Ząbkowice Śląskie do programu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.