ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Paragimanazjalni z Dwójki w ZOK-u

24.02.2012
„Śmiech to zdrowie”, „śmiech bardziej sprzyja rozsądkowi niż martwienie się” - te powiedzenia jakie funkcjonują w naszej kulturze były m.in. motywem działania grupy kabaretowej Paragimnazjalni z Dwójki - uczniów i absolwentów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. 23 lutego w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury przy licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali skecze i piosenki znanych polskich kabaretów

Widać było, że występujący nie są pozbawieni talentu aktorskiego i „zmysłu” kabaretowego. Młodzi kabareciarze występowali w tym składzie po raz pierwszy. Było to również pierwsze spotkanie w ramach Kameralnej scenki kabaretowo-muzycznej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Występ dostarczył widzom sporą dawkę śmiechu, humoru oraz zabawy i okazał się strzałem w dziesiątkę. Po programie artystycznym zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

W składzie Paragimnazjalnych z Dwójki znaleźli się: Karina Sołtysiak, Marta Karamon, Radek Sołtysiak, Roksana Rzucidło a wieczór kabaretowy prowadzili: Wiktor Germański i Wojtek Dusza. Opiekunem grupy jest p. Katarzyna Onyśków.

Występujący uczniowie nie są osobami przypadkowymi. One autentycznie chcą to robić. Widać, że sprawia im to niesamowitą przyjemność i radość. Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu to z pewnością nie tylko dobra zabawa, ale także ciężka praca polegająca na uczenie się ról, próby - czasem kilkugodzinne - po lekcjach. Cieszy więc fakt, że wielu uczniów z ząbkowickich szkół potrafi wykrzesać z siebie dodatkowe siły, aby uczestniczyć w takich projektach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.