ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Piknik Ratowniczy 2016

31.05.2016
Planty Zamkowe w Ząbkowicach Śląskich gościły III Piknik Ratowniczy połączony z II Powiatowym Piknikiem Rodzin Zastępczych . W cieniu zamkowych murów można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego, oraz udzielania poszkodowanym w wypadku, gdzie współdziałali strażacy i ratownicy.

Piknik Ratowniczy to kontynuacja programu „Bezpieczny Powiat Ząbkowicki”, którego głównym celem jest przeszkolenie jak największej liczby osób w udzielaniu pierwszej pomocy. Co roku Powiat Ząbkowicki z partnerami organizuje cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy w szkołach ponadgimnazjalnych oraz szkoleń otwartych dla chętnych. Podsumowaniem akcji są piknik oraz Powiatowe Zawody Szkolnych Zespołów Ratowniczych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.