ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Piknik Ratowniczy przy ruinach zamku w Ząbkowicach Śląskich

27.05.2016
„Bezpieczny Powiat Ząbkowicki” to projekt, który od trzech lat jest realizowany w naszym regionie. Jego głównym założeniem jest nauka pierwszej pomocy wśród mieszkańców Ziemi Ząbkowickiej. Obecnie kończą się 16-godzinne kursy pierwszej pomocy przeprowadzane w szkołach ponadgimnazjalnych. Ich zwieńczeniem będą zawody szkolnych zespołów ratowniczych podczas sobotniego pikniku. A co jeszcze ciekawego czeka na przybyłych gości?

Jak udzielić pierwszej pomocy? Jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia? Co warto wiedzieć o resuscytacji krążeniowo-oddechowej? – to pytania na które warto znać odpowiedzi, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy wiedza na wagę życia może się przydać. A gdzie ją zdobyć? Najprościej na Pikniku Ratowniczym, który odbędzie się w sobotę 28 maja 2016 r. na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich.

Atrakcją bez wątpienia będą pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego. Przed sceną kilku ratowników medycznych będzie instruowało chętnych jak wykonać podstawową resuscytację krążeniowo-oddechową. Oczywiście nie zabraknie Komisarza Lwa oraz zabaw dla najmłodszych mieszkańców Ziemi Ząbkowickiej. „Przyjdź i zdobądź wiedzę na wagę życia” – sobota 28 maja 2016 r. Ząbkowice Śląskie.

Równolegle z Piknikiem ratowniczym odbędzie się II Powiatowy Piknik Rodzin Zastępczych. „Zapraszamy rodziny zastępcze oraz pozostające pod ich opieką dzieci zamieszkujące teren Powiatu Ząbkowickiego do wzięcia udziału w II Pikniku Rodzin Zastępczych. W programie przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek. Podczas Pikniku przeprowadzane będą gry i zabawy z animatorem oraz konkursy z nagrodami. Piknik będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania, miłego spędzenia czasu oraz integracji i wymiany doświadczeń.” – zapraszają organizatorzy. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.