ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka

30.05.2017

Ponad 120 osób wzięło udział w Pikniku Wędkarskim z okazji Dnia Dziecka przygotowanym przez Koło PZW w Ząbkowicach Śląskich i skierowanym do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci w towarzystwie opiekunów kilka godzin spędziły na zbiorniku Owiesno, gdzie głównym punktem spotkania były zawody wędkarskie dla najmłodszych.

Dzieci startowały w trzech kategoriach: młodzik do lat 10, kadet (11-15 lat) i junior (16-18). W iście sielskiej atmosferze praktycznie każde dziecko mogło pochwalić się zdobyczą, a liderzy osiągnęli łącznie wagę ponad 1 kg złowionych rybek. Kategoria dzieci do lat 10 padła łupem Nikodema Kracińskiego, drugie miejsce zajęła Anna Rembiasz, a trzecie Franciszek Duś.

Kategorię kadet zwyciężył Jakub Bott, tuż za nim uplasował się Oskar Rogóż, a trzeci był Adrian Berdowicz. W najstarszej kategorii wystartował Patryk Duś i to on zgarnął nagrodę za miejsce nr jeden.

Tego dnia jednak nie było przegranych, każde bowiem dziecko otrzymało już na rozpoczęciu pikniku paczkę, a na koniec medal oraz nagrodę rzeczową. Na wszystkich uczestników czekał również smaczny żur, słodkie babeczki oraz tradycyjna kiełbaska z grilla.

Niedzielne zawody były już trzecimi, które ząbkowickie koło przygotowało w tym roku. Już niebawem bo 10 czerwca odbędą się nocne zawody gruntowe, a w ostatnią niedzielę sierpnia Zawody Rodzinne. Zapraszamy do udziału.

 

"Zarząd Koła PZW Ząbkowice Śląskie składa serdeczne podziękowania instytucjom i osobom, które wsparły organizację pikniku dla dzieci, a wszczególności: Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich, Właścicielom Firmy Balsax z Kłodzka, Bankowi Spółdzielczemu w Ząbkowicach Śląskich, Mariuszowi Pelikańskiemu i Natalii Kielar "Pelikan Team", Właścicielom Piekarni Białas z Kamieńca Ząbkowickiego, Firmie KORDAS ze Srebrnej Góry oraz Zarządowi Koła PZW Bielawa."

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.