ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Plon niesiemy w gospodarza dom

27.08.2018
Tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne już za nami. W święcie plonów, które odbywało się w niedzielę na ząbkowickim stadionie uczestniczyło wielu mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie i Powiatu Ząbkowickiego, parlamentarzyści oraz samorządowcy. Po mszy świętej odbyło się misterium chleba, w trakcie którego Burmistrz Marcin Orzeszek, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dariusz Maricnków, parlamentarzyści w osobach pani Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej oraz Posła na Sejm RP Wojciecha Murdzka wraz ze starostami dożynek: Anną Klimczuk i Jerzym Rzepką dzielili się z mieszkańcami chlebem.

Odbyło się również wiele konkursów, w tym na najpiękniejszy wieniec, w którym zwyciężyło sołectwo Olbrachcice Wielkie przed Kalinowicami Górnymi i Stoszowicami. W turnieju sołectw zwyciężyła z kolei Strąkowa przed Kluczową i Olbrachcicami Wielkimi – w tym konkursie dodatkowe nagrody sponsorowała firma Agrowiec. Wręczono również nagrody w plebiscycie Sołectwo Roku organizowanym przez Wiadomości Powiatowe.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie tegorocznych dożynek.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.