ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pobierz Regionalny System Ostrzegania

06.02.2023
Wojewoda Dolnośląski oraz Burmistrz Ząbkowic Śląskich przypominają mieszkańcom o możliwości korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) , będącego darmową i powszechną usługą umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe.

W RSO umieszczane są różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne, hydrologiczne oraz inne odwołujące się do miejscowych zagrożeń. Ponadto są tam dostępne poradniki dotyczące prawidłowych zachowań podczas burzy, powodzi, ataku terrorystycznego itp. Komunikaty te generuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – w zależności od zasięgu zagrożenia.

Informacje dotyczące funkcjonowania RSO, możliwości pobrania oraz film informacyjny jak korzystać z aplikacji znajdują się pod adresem: https://www.gov.pl/web/mswia/regionalny-system-ostrzegania.

Aplikację można również wyszukać w dowolnej przeglądarce po słowach kluczowych „ RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”.

               

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.