ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Podsumowanie modernizacji w budynkach gminnych w 2022 roku

24.01.2023
W minionym roku 2022, dokonano wielu remontów w budynkach należących do Gminy Ząbkowice Śląskie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę ogrzewania na ekologiczne i ekonomiczne, oraz remonty instalacji gazowych, elektrycznych wodnych i kanalizacyjnych, m. in.:
  • w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz gminnych lokalach mieszkalnych wymieniono stolarkę okienną oraz drzwiową, której łączny koszt wymiany wyniósł ok. 91 tys. zł;
  • w trzech lokalach mieszkalnych na koszt Gminy zamontowano panele grzewcze jako nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, które wykorzystuje ogrzewanie na podczerwień. Koszt zakupu i montażu paneli na podczerwień wyniósł łącznie ok. 24 tys. zł;
  • w 12 lokalach mieszkalnych wykonano remont oraz rozbudowę instalacji gazowej, których koszt wyniósł ok. 94 tys. zł;
  • w 10 lokalach mieszkalnych wykonano remont z usunięciem awarii instalacji elektrycznej a w 10 innych lokalach wykonano remont i usunięto awarie instalacji wodnej i kanalizacyjnej. 

Łączna wysokość wydatków na utrzymanie lokali gminnych wraz z przeglądami technicznymi wszystkich instalacji, remontami lokali oraz komórek, montażem okien oraz drzwi, opróżnieniem lokali itp. w 2022 roku wyniosła ponad 698 tysięcy złotych.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.