ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pomoc Żywieniowa dla Mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie

31.01.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie realizuje program „Pomoc Żywieniowa 2014-2020”. Celem tego programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie od sierpnia 2018 do czerwca 2019 roku. Pomoc żywnościowa jaka trafia do naszej gminy to 30 ton żywności, dystrybuowanej przez Bank Żywności we Wrocławiu. Żywność dystrybuowana jest w okresie od listopada 2018 roku do czerwca 2019. Nie jest to jednak jedyna pomoc żywnościowa, na jaką mogą liczyć najubożsi Mieszkańcy naszej gminy.

Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje od 1 stycznia program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Na ubiegłotygodniowej sesji radni zwiększyli kryterium dochodowe do 150%, co pozwoli objąć pomocą w zakresie dożywiania jeszcze większa liczbę dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich oraz osób dorosłych, w szczególności osób samotnych, w podeszłym wieku, chorych lub niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. W 2019 roku w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel  kwotę 240 000 zł.

Również w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok PP w Szklarach, SP nr 1, nr 2, SP w Zwróconej i Publiczne Gimnazjum nr 1 otrzymało ponad 23 000 zł na dożywianie dzieci i młodzieży.

W Ząbkowicach Śląskich przy parafii p.w. św. Anny działa także jadłodajnia, która wydaje około 1 500 posiłków miesięcznie. Gmina dofinansowuje dożywianie w jadłodajni na kwotę blisko 29 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.