ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 12 mln dodatkowych środków dla Gminy Ząbkowice Śląskie!

20.04.2018
Ponad 12 milionów złotych środków zewnętrznych zostało pozyskanych w Gminie Ząbkowice Śląskie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Do zrealizowanych w 2017 roku projektów dotyczących m.in. przebudowy ulicy Kamienieckiej, budowy siłowni zewnętrznych na terenie miasta czy też modernizacji dróg gminnych na terenach wiejskich, dołączyły kolejne zadania, które otrzymały zewnętrzne dofinansowanie. W 2018 roku zrealizowane zostaną zadania związane z usuwaniem azbestu, utworzeniem Dziennego Domu Opieki Senior +, a także ograniczania niskiej emisji poprzez przebudowę instalacji centralnego ogrzewania w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Dodatkowe środki w wysokości 1 250 000,00 złotych wzmocnią także montaż finansowy budowy krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich dzięki przyznanej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego dotacji celowej. To kolejna już dotacja po pozyskanych ponad 3 milionach złotych na ten cel ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.