ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 2,5 tys. interwencji Straży Miejskiej w 2018 roku

17.01.2019
Funkcjonariusze ząbkowickiej Straży Miejskiej w 2018 roku przeprowadzili 2558 interwencji. W tym znajdują się m.in. sprawy związane z zakłócaniem porządku i spokoju publicznego (50), wykroczeniami porządkowymi w ruchu drogowym (314), ochroną środowiska i gospodarki odpadami (181), zagrożeniem życia i zdrowia (40) czy zwierzętami (120). Strażnicy wykonali także 250 służb patrolowo-obchodowych na terenie miasta i gminy oraz w ramach porozumienia o współpracy Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji dodatkowo wykonano 69 wspólnych służb.

1838 razy straż stosowała środki oddziaływania wychowawczego (pouczenia, upomnienia, zwrócenie uwagi itp.). Wystawionych zostało 565 mandatów karnych, a 138 spraw przekazano do realizacji innym służbom.

Straż Miejska przeprowadziła 22 kontrole dot. nieprawidłowości przy składaniu odpadów, 42 dotyczące zgłoszeń mieszkańców w sprawach zakazu spalania odpadów. Wydanych zostało także 57 nakazów porządkowych na usunięcie nieprawidłowości ujawnionych w czasie zgłaszanych interwencji i prowadzonych kontroli porządkowych.

Zabezpieczane przez strażników miejskich było 30 różnego rodzaju imprez kulturalnych, sportowych, świąt państwowych i kościelnych mi.in.: Orszak Trzech Króli, Jarmark Bożonarodzeniowy i Wielkanocny, Dni i Noce Krzywej Wieży, Motofrankenstein czy Święto Niepodległości.

Jednym z ważniejszych zadań jest „Bezpieczna droga do szkoły” – w ramach tej akcji straż czuwa nad bezpieczeństwem najmłodszych w kilku punktach miasta – takie dyżury były pełnione 357 razy.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.