ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 5,6 mln złotych zainwestowanych w gminie w 2015r.

07.01.2016
Właśnie na taką kwotę wykonane zostały w 2015 r. inwestycje na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Na tę kwotę złożyły się remonty dróg o łącznej długości ponad 5 km, w tym ulice: Kusocińskiego, Staszica, Ogrodowa, drogi w Bobolicach, Zwróconej, Olbrachcicach Wielkich i na os. XX-lecia czy trwająca przebudowa ulic Jasnej i Świerkowej. To także remont wieży zegarowej zamku oraz pierwszy etap rewitalizacji murów miejskich, przebudowa muru oporowego przy ul. Proletariatczyków wraz z budową pomieszczeń gospodarczych, likwidacja kolizji linii średniego napięcia z terenem działek na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych, montaż 6 nowych lamp solarowych na terenie miasta i adaptacja budynku gospodarczego na potrzeby ochotniczej straży pożarnej w Olbrachcicach Wielkich.

W sferze inwestycyjnej, gmina wspierała również remonty obiektów zabytkowych – 5 kamienic w Ząbkowicach Śląskich oraz 2 kościołów – dotując je na łączną kwotę 240 754,07 zł. Z kolei 48 372 zł zostało przeznaczone na dofinansowywanie budowy  8 przydomowych oczyszczalni ścieków. Oba te obszary – dofinansowywanie remontów obiektów zabytkowych oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków będą kontynuowane także w 2016 roku.

W naszej gminie zainwestowano w 2015r. kwotę ponad 5 600 000 zł, z czego 1 601 965 zł pozyskanych zostało ze środków zewnętrznych.

To oznacza bezpieczniejsze i wygodniejsze drogi oraz chodniki, zwiększenie atrakcyjności turystycznej Ząbkowic Śląskich, bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej przyjazne życie w Gminie Ząbkowice Śląskie przez następne lata.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.