ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Poprawa jakości życia mieszkańców - rewitalizacja kolejnych części Parku Miejskiego

10.11.2017
Burmistrz Marcin Orzeszek w ramach „Ciekawych czwartków w Dworze Kauffunga” przedstawił plany rewitalizacji kolejnych części Parku Miejskiego. Nową odsłonę zyska park za wiaduktem wzdłuż ul. Powstańców Warszawy oraz park między stadionem miejskim i basenem.

W części za wiaduktem zostanie wyczyszczone oczko wodne, nad którym postawiona zostanie  altana rekreacyjna. Oprócz nowych ławek, latarni czy koszy na śmieci, znajdą się w tej część również domki dla owadów, dla ptaków, stoliki do gry w szachy. Wyznaczona została także strefa rekreacyjna, na której zamontowany może być plac zabaw lub siłownia zewnętrzna. Zachowany zostanie układ alejek, które będą miały nawierzchnię mineralno-żywiczną.

Część przy stadionie będzie realizowana dwuetapowo.  W pierwszym etapie powstanie stacja ćwiczeń, plac zabaw i ogródek dydaktyczny. W dolnej części tego parku stanie także altana parkowo-edukacyjna, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów szkół, korzystających na lekcjach biologii z ogródka dydaktycznego. W tej części powstanie dużo trawników, na których w wolnej chwili będzie można odpocząć na kocu, zorganizować piknik z rodziną lub przyjaciółmi.  Podobnie jak w parku za wiaduktem alejki zostaną wyłożone nawierzchnią ekologiczną.

W drugim etapie zostanie dołożony Mini Park Linowy, WC oraz Mini Arboretum z dużym zegarem słonecznym. Takie arboretum to kolejne ciekawe miejsce, pokazujące różne gatunki roślin, ułatwiające naukę biologii uczniom z ząbkowickich szkół.

W obu częściach naszego parku powstanie dużo nowych nasadzeń: bylin, krzewów i drzew. Uporządkowany wcześniej zostanie oczywiście istniejący już drzewostan.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.