ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Potrącenie pieszego – dzieci uczą się pierwszej pomocy

14.11.2017
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich uczestniczyły dziś w inscenizacji wypadku drogowego, ucząc się prawidłowego zachowania podczas wypadku drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Na skrzyżowaniu ulicy Ziębickiej i Powstańców Warszawy przygotowana została dziś inscenizacja wypadku drogowego, w wyniku którego potrącony został bawiący się chłopiec. Dzieci same dzwoniły na nr 112 aby wezwać karetkę, a następnie obserwowały czynności wykonywane przez ratowników medycznych.

Inscenizacja poprzedzona była wizytami w przedszkolach ratowników medycznych oraz policjantów, którzy prowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy i zachowania w ruchu drogowym.  
Na koniec dzisiejszego spotkania dzieci odwiedziły siedzibę pogotowia ratunkowego, gdzie z bliska oglądały karetki i sprzęt medyczny.

Inscenizacja wypadku drogowego jest jednym z działań zadania pn.: „Modernizacja przejścia dla pieszych w Ząbkowicach Śląskich na ulicy Ziębickiej” dofinansowanego w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016- 2017.

W ramach zadania przeprowadzono również konkurs plastyczny pn.: „Jestem zawsze przezorny na przejściach dla pieszych”. Konkurs adresowany był do uczniów ząbkowickich gimnazjów.

Dodatkowo w ramach zadania wykonana zostanie modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Ziębickiej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.