ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Powiatowy Rajd Rowerowy już 20 czerwca!

10.06.2015
XVI edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego przed nami. Tym razem cykliści spotkają się w Tarnowie, by z boiska miejscowej Tarnovii wyruszyć w trasę liczącą 10 km. Zgodnie z tradycją podczas rajdu nie zabraknie konkurencji sprawnościowych z atrakcyjnymi nagrodami, w tym rowerami górskimi i wysokiej jakości sprzętem sportowym.

Trasa XVI Rajdu będzie przebiegała głównie asfaltowymi i szutrowymi drogami leśnymi Masywu Brzeźnicy. Została tak przygotowana, aby mogły ją pokonać zarówno dzieci jak i amatorzy jednośladów. Zgodnie z tradycją całość przejedziemy spacerowym tempem, by spotkać się ponownie na boisku w Tarnowie” – komentuje jeden z organizatorów.

Zapisy przyjmujemy w dniu startu od godziny 8:00 do godz. 9:30. Dla pierwszych 600 uczestników, którzy przejadą z nami trasę i zbiorą potwierdzenia na punktach kontrolnych, mamy przygotowane oddychające koszulki BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, smycze, opaski odblaskowe, a także poczęstunek w postaci kiełbasek i grochówki. Wszystko oczywiście jest bezpłatne, gdyż głównym celem rajdu jest promowanie aktywnego trybu życia oraz walorów turystyczno-krajoznawczych powiatu ząbkowickiego ” – informuje Kinga Grabowa ze Starostwa Powiatowego.

Tegoroczny rajd rowerowy został tak ulokowany, by start i meta znajdowały się w tym samym miejscu – miasteczku rowerowym. Dla wszystkich uczestników przygotowano szereg atrakcji. Będą konkurencje sprawnościowe (np. slalom, koperta, jazda żółwia, ósemka), wybory MISS RAJDU, a także atrakcyjne nagrody. Spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowany rower i inne nagrody. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa. Start już w sobotę 20 czerwca 2015 r. z boiska sportowego Tarnovii Tarnów o godzinie 10.00.

Szczegółowe informacje:
Starostwo Powiatowe Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju
ul. Sienkiewicza 11,
57-200 Ząbkowice Śląskie
e-mail: d.ciepierski@zabkowice-powiat.pl
tel. 74 816 28 16

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.