ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pożegnanie zimy w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Ząbkowicach Śląskich

23.03.2012
21 marca przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Ząbkowicach Śląskich pożegnały zimę i przywitały wiosnę.

Już kilka dni wcześniej trwały przygotowania do tego dnia. Grupa 5-6- latków pani Agnieszki przygotowała Marzannę, a pozostałe przedszkolaki kolorowe wiosenne gaiki.

Starszaki wyruszyły w kolorowym pochodzie z kukłą Marzanny na czele. Machając maikami okrążyły pobliski park krzycząc: „Precz zimo zła” i „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”. W ogrodzie przedszkolnym czekały już maluszki. Pani Iza odczytała list od Pani Zimy z prośbą o odesłanie do Krainy Wiecznych Mrozów.

Panie zapakowały więc Panią Zimę do pudła, przykleiły piękny znaczek, a paczkę wręczyły panu listonoszowi. Marzannę ozdobiono zaś kwiatami i w ten sposób zamieniono w Panią Wiosnę, która, mamy nadzieję, zagości u nas na dłużej.

Informacja i zdjęcia: Przedszkole Publiczne nr 5

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.