ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pozytywne stanowisko Rady Miejskiej dotyczące sprzedaży mienia ciepłowniczego

30.03.2012
W dniu dzisiejszym Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła uchwałę w sprawie zajęcia pozytywnego stanowiska w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Jasnej nr 44.

Warunkiem sprzedaży nieruchomości i mienia ciepłowniczego jest wykorzystywane przez kupującego nabytego majątku na cele związane z działalnością ciepłowniczą polegającą w szczególności na produkcji, przesłaniu, dystrybucji i obrocie energią cieplną oraz zapewnienie ciągłości dostaw energii cieplnej od dnia sprzedaży.

Sprzedaż ciepłowni jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym.

Po 15 letnim okresie dzierżawy ciepłowni przy ul. Jasnej 44 w Ząbkowicach Śląskich firma FORTUM nie wyraziła chęci przedłużenia umowy dzierżawy.

W związku z powyższym Gmina Ząbkowice Śląskie dokonała analizy możliwych rozwiązań zapewniających ciągłość funkcjonowania ciepłowni. Analiza wykazała dwa rozwiązania:
a)    prowadzenie ciepłowni przez jedną z gminnych spółek,
b)    sprzedaż mienia ciepłowni w przetargu nieograniczonym. 

Gmina zleciła wykonanie założeń techniczno-ekonomicznych modernizacji źródła ciepła centralnej ciepłowni przy ul. Jasnej 44, z której wynika, iż korzystniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż ciepłowni. Przedmiotową dokumentację wykonała niezależna firma.

Jednocześnie informujemy, że wnioski o zmianę taryf sprawdza i zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki bez względu na to, czy składa je gminna spółka, czy prywatne przedsiębiorstwo. Podwyżka cen musi wynikać z uzasadnionych i umotywowanych kalkulacji kosztów, a nie z chęci większego zysku prezesa spółki komunalnej, czy właściciela prywatnej firmy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.