ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Profilaktyka zdrowia w Gminie Ząbkowice Śląskie

13.06.2018
Dla mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie, w dniach 31 maja i 1 czerwca - odbyły się badania w kierunku wykrycia osteoporozy. We wcześniejszych edycja brało udział wielu mieszkańców i tym razem badania, z racji, iż były bezpłatne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z tej formy profilaktyki skorzystało 178 osób.

Osteoporoza współcześnie określana jest przez naukowców jako: choroba społeczna, cywilizacyjna, socjoekonomiczna, a także określana jest „cichym złodziejem kości”. W 2010 roku w Polsce wykryto chorobę u ponad 2 mln osób, które przekroczyły 50 rok życia. Kiedyś traktowano ją jako wynik starzenia się organizmu a obecnie osteoporoza traktowana jest jak choroba. Niestety dotyka ona także mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie.

„W początkowej fazie osteoporoza jest chorobą bezobjawową. Dlatego ważne jest jak najszybsze jej wykrycie i diagnoza. Zawsze należy podejmować działania profilaktyczne, które nie dopuszczą do rozwoju choroby - a zakończone dwudniowe badania, są tego przykładem. To już kolejna edycja badań przeprowadzona wspólnie z Marcinem Orzeszkiem, a w tym roku także dzięki właścicielowi Apteki Tabletka - mieszczącej się przy ul. Chrobrego w Ząbkowicach Śląskich - mieszkańcy chętnie skorzystali z tej formy zadbania o swoje zdrowie” – powiedział Dr N. Med. Marcin Szymański

Organizatorami badań byli:  położona przy ul. Bolesława Chrobrego „Apteka Tabletka przy Szpitalu”, Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Dr N. Med. Marcin Szymański oraz NZOZ ELMED s.c.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.