ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” w Gminie Ząbkowice Śląskie na rok 2024 – Moduł II

17.06.2024
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich zaprasza do udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 w zakresie Modułu II – ”opieki na odległość”.

W ramach Modułu II Programu 30 zrekrutowanym seniorom zostanie zapewniony bezpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” wyposażonych w następujące funkcje:

• przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,

• lokalizator GPS,

• funkcje umożliwiające komunikowanie się z Centrum Teleopieki i osobami wskazanymi do kontaktu.

Opaska wyposażona jest także w inne dodatkowe funkcje takie jak: detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
Opaska bezpieczeństwa połączona będzie z usługą operatora pomocy (świadczenie usługi, w trybie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu) gdzie w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia/zdrowia wciśnięcie przycisku alarmowego SOS, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z Centrum Teleopieki. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W szczególnych okolicznościach osoba pomocowa może również zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora (rodzinę, sąsiadów etc.), poprosić o interwencję pracowników ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Program adresowany jest do osób w wieku 60 lat i więcej z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i do złożenia stosownych dokumentów (zamieszczonych poniżej na stronie) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich Osiedle XX-lecia 52, 57-200 Ząbkowice Śląskie. Nabór wniosków do Programu będzie odbywać się w terminie od dnia 21.06.2024 r. do dnia 01.07.2024 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 8100254, 74 8100190, 74 8100946  i 74 8108567.

Wsparcie w ramach Modułu II Programu „Korpus wsparcia Seniorów” na rok 2024 ma charakter edycji i udzielane będzie do końca 2024 roku.

Materiały:

  1. Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 – https://www.gov.pl/web/rodzina/program-korpus-wsparcia-seniorow-2024
  2. Uchwała Nr C/603/2024 Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich z dnia 28.03.2024 r. w sprawie ustanowienia programu osłonowego . „Korpus Wsparcia Seniora” na rok 2024 dla Gminy Ząbkowice Śląskie.
  3. Regulamin rekrutacji i udziału w Programie „Korpus Wsparcia Seniora” – Moduł II na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie na rok 2024.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania:

  1. Formularz zgłoszeniowy – załącznik nr 1 do Regulaminu.
  2. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych – załącznik nr 2 do Regulaminu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.