ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Program „Rodzina 500 plus” - komunikat nr 3

26.02.2016
Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich informuje, że podpisana przez Prezydenta RP 17 lutego 2016 roku Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia. Oznacza to, że prawo do świadczenia wychowawczego ustalane będzie od dnia 1 kwietnia 2016 roku.

Zgodnie z przepisami powyższej ustawy, jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych trzech miesięcy (tj. do 1 lipca 2016 r.), rodzice dostaną wyrównanie wstecz (tj. od 1 kwietnia 2016 r.). Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie jednak w kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek.

W Gminie Ząbkowice Śląskie Program „Rodzina 500 plus” realizowany będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Treść ustawy dostępna jest w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej www.dziennikustaw.gov.pl

W kolejnych komunikatach poinformujemy, od kiedy dostępne będą odpowiednie druki wniosków i oświadczeń, które będzie można wówczas pobrać na stronach www.zabkowiceslaskie.pl, www.opszabkowiceslaskie.pl oraz w:


- Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich,
- Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich,
- Placówkach oświatowych Gminy Ząbkowice Śląskie,
- Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śląskich,
- u sołtysów Gminy Ząbkowice Śląskie.

Od dnia 1 kwietnia 2016 roku prawidłowo wypełnione wnioski będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX – lecia 52 w godzinach pracy Ośrodka:

poniedziałek – piątek 7:30 – 15:30 

Ponadto informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego przyjmowane będą w dniu 1 kwietnia 2016 r. (piątek) w godzinach: 
7:30 – 18:00 oraz w dniu 2 kwietnia 2016 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 12:00. 

Wszelkie informacje można również uzyskać pod numerami telefonu: 

(74) 8 153 854

(74) 8 100 946

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.