ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Program „Rodzina 500 plus” – komunikat nr 4 - wnioski do pobrania

23.03.2016
Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich informuje, że realizacją Ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (program „Rodzina 500 plus”) w zakresie obsługi klientów, przyjmowania i analizy wniosków oraz wypłat świadczeń zajmować się będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

     Przypominamy, że świadczenie wychowawcze wynosić będzie 500,00 zł miesięcznie (niezależnie od dochodu) na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, jak również na pierwsze dziecko, tj. jedyne lub najstarsze dziecko w rodzinie w wieku do ukończenia 18. roku życia jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 800,00 zł netto. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze przysługiwać będzie na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1200,00 zł netto.

            Istotne jest to, że w przypadku ustalania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwszy okres (trwający od 1 kwietnia 2016r. do 30 września 2017r.) rokiem kalendarzowym, z którego dochody stanowią podstawę przyznania świadczenia, jest rok kalendarzowy 2014 
z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów dotyczących utraty i uzyskania dochodu.

            Druk wniosku i oświadczeń dostępny jest na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej 
w Ząbkowicach Śląskich www.opszabkowiceslaskie.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich www.zabkowiceslaskie.pl w zakładce „Rodzina 500 plus”.

            Ponadto informujemy, że papierowa wersja wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego dostępna będzie od dnia 21 marca 2016 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich w godzinach urzędowania oraz w:
- Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich;
- placówkach oświatowych Gminy Ząbkowice Śląskie (przedszkola publiczne, szkoły podstawowe, gimnazja);
- Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śląskich;
- u sołtysów Gminy Ząbkowice Śląskie.

Uwaga!! Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego są bezpłatne. Za ich pobranie, pomoc w wypełnieniu czy złożenie nie można żądać pieniędzy. Przestrzegamy przed stronami, na których oferowane są tego typu usługi!!

DRUK WNIOSKU:

Wniosek i załączniki w formacie *docx. :

 wniosek_500-zaacznik-nr-1.doc 
 zaacznik-nr-2.doc 
 zaacznik-nr-3.doc 
 zaacznik-nr-4.doc 

Wniosek i załączniki w formacie *pdf. :

 wniosek_500-zaacznik-nr-1.pdf 
 zaacznik-nr-2.pdf 
 zaacznik-nr-3.pdf 
 zaacznik-nr-4.pdf 


Przypominamy, że prawidłowo wypełnione wnioski będzie można składać od dnia 
1 kwietnia 2016 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX – lecia 52 w godzinach pracy Ośrodka:

poniedziałek – piątek 7:30 – 15:30 

Ponadto informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego przyjmowane będą w dniu 1 kwietnia 2016 r. (piątek) w godzinach: 7:30 – 18:00 oraz w dniu 
2 kwietnia 2016 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 12:00. 

Wszelkie informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami telefonu: 
(74) 8 153 854
(74) 8 100 946

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.