ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przebudowa przejść dla pieszych na ul. Bartosza Głowackiego - wniosek o dofinansowanie złożony!

03.04.2023
W piątek 31 marca 2023 r. Gmina Ząbkowice Śląskie złożyła wniosek do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu o dofinansowanie na przebudowanie dwóch przejść dla pieszych na ulicy Bartosza Głowackiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wrocławską.

W ramach projektu zostaną wybudowane dwa aktywne przejścia dla pieszych oraz zostanie poprawiona infrastruktura drogowa i chodnika na odcinku pomiędzy tymi przejściami. Zmiany te służyć będą poprawieniu bezpieczeństwa pieszych. Całość zadnia to 583 293 zł. Dofinansowanie jakie gmina może uzyskać to nie mniej niż 50% kosztów.

- Mam nadzieję, że decyzja o dofinansowaniu będzie pozytywna, gdyż poprawa bezpieczeństwa mieszkańców jest dla mnie bardzo ważna – mówi Marcin Orzeszek burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.