ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przegląd Małych Form Teatralnych – I Dzień Festiwalu Teatrów 2013 w Ząbkowicach Śląskich

11.04.2013
Pierwszy dzień przeglądu spektakli teatralnych pod hasłem „TEATRALNA WIOSNA W BLASKU KRZYWEJ WIEŻY” za nami. Na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie z ząbkowickich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Ciekawe aranżacje, pomysłowe kostiumy i niebanalne kreacje bohaterów – to wszystko sprawiło, że jury miało trudne zadanie. Udział w przeglądzie wzięło 5 grup teatralnych z następującym repertuarem:

 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich - „W Krasnoludkowie”

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich - „Puchate i puszyste”

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich - „Pan Twardowski”

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śląskich - „Siła przyjaźni”

Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich - „Którędy do nieba”

Jury pod przewodnictwem Włodzimierza Butryma nagrodziło I nagrodą spektakl pt.: „Puchate i puszyste”, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

Pozostałym wykonawcom przyznano wyróżnienia i wręczono upominki: uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 – za stworzenie ciepłego, bajkowego klimatu. Szkoła Podstawa Nr 3 została nagrodzona za ruch sceniczny i ekspresję teatralną, Publiczne Gimnazjum Nr 1 – za ciekawą formę teatralną, Publiczne Gimnazjum Nr 2 – za pomysł na ciekawy scenariusz.

 Gratulujemy zwycięzcom, którzy wystąpią 13 kwietnia podczas Festiwalu Teatrów w Ząbkowickim Ośrodku Kultury jako laureaci konkursu Małych Form Teatralnych.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.