ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Raport z prowadzonych inwestycji

09.07.2015
Pełną parą idą prace remontowe na ulicy Stanisława Staszica. W dniu dzisiejszym wykonawca rozpoczął już układanie nawierzchni jezdni, tak, aby już w najbliższych dniach można było tą ulicą przejechać. Do zrobienia pozostaną jeszcze chodniki po obu stronach drogi od ulicy Ziębickiej oraz prace wykończeniowe. Remontowane są również 3 odcinki zabytkowych murów miejskich w parku oraz mur oporowy na ulicy Proletariatczyków. Już w przyszłym tygodniu ruszą z kolei prace na aż trzech ulicach: Kusocińskiego, Jasnej i Świerkowej, co spowoduje utrudnienia w ruchu, za które już teraz przepraszamy. Również w przyszłym tygodniu wykonawca rozpocznie remont wieży zegarowej ząbkowickiego zamku

Informujemy, iż część inwestycji w/w współfinansowana jest ze źródeł zewnętrznych.

Zadanie pn.: „Zabezpieczenie murów miejskich Ząbkowic Śląskich- etap I” została przyznana dotacja na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach udzielone z budżetu województwa dolnośląskiego w roku 2015, kwota dotacji 40 000,00 zł.

Inwestycja pn.: „Przebudowa ul. Jasnej i ul. Świerkowej, Gmina Ząbkowice Śląskie, powiat ząbkowicki, łączący drogę wojewódzką nr 385 i drogę powiatową 3174 D” współfinansowana jest w ramach NARODOWEGO PROGRAMU PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH- II ETAP BEZPIECZEŃSTWO- DOSTĘPNOŚĆ- ROZWÓJ ze środków budżetu państwa: 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

Zadanie pn.: „Ząbkowice Śląskie, Zamek (XIV- XVI w.): zabezpieczenie wieży zegarowej- IV etap- kontynuacja” w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe priorytet 1 „Odnowa zabytków” dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, kwota dofinansowania 200 000,00 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.