ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Zamek już wkrótce dostępny dla turystów

31.07.2012
Na ząbkowickim Zamku trwają prace związane z realizacją zadania pn. "Zabezpieczenie wieży bramnej i sklepień zamku w Ząbkowicach Śląskich w celu uniknięcia katastrofy budowlanej i udostępnienia zabytku dla zwiedzających".

Efektem prowadzonych robót budowlanych będzie odtworzenie jeszcze w tym roku funkcji użytkowej wieży bramnej, z położeniem stropów miedzy kondygnacjami, wykonaniem klatek schodowych i brakujących sklepień, odtworzenie renesansowej attyki i umocnienie murów obwodowych. 

Współfinansowane z dwóch źródeł zewnętrznych prace odbywają się w dwuetapowo:

1. "Opracowanie dokumentacji konserwatorskiej, architektonicznej i archeologicznej w ramach rewaloryzacji Zamku w Ząbkowicach Śląskich" - dofinansowanie 40 tys. zł. z budżetu Województwa Dolnośląskiego,

2. „Dziedzictwo kulturowe - Ochrona zabytków” - prace związane z renowacją ruin ząbkowickiego Zamku dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 400 tys. zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.