ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rodzinna 500+ - trwa przyjmowanie wniosków

12.04.2016
Informujemy, że od wejścia w życie Programu “Rodzina 500 plus” , przyjmowanie wniosków i obsługa osób wnioskujących o świadczenie wychowawcze przebiega bez zakłóceń, a zainteresowanie programem wśród mieszkańców jest bardzo duże.

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich informuje, że realizacją Ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (program „Rodzina 500 plus”) w zakresie obsługi klientów, przyjmowania i analizy wniosków oraz wypłat świadczeń zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Przypominamy, że świadczenie wychowawcze wynosi 500,00 zł miesięcznie (niezależnie od dochodu) na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, jak również na pierwsze dziecko, tj. jedyne lub najstarsze dziecko w rodzinie w wieku do ukończenia 18. roku życia jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 800,00 zł netto. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze przysługiwać będzie na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1200,00 zł netto.

            Istotne jest to, że w przypadku ustalania prawa do świadczenia wychowawczego na pierwszy okres (trwający od 1 kwietnia 2016r. do 30 września 2017r.) rokiem kalendarzowym, z którego dochody stanowią podstawę przyznania świadczenia, jest rok kalendarzowy 2014 z uwzględnieniem określonych ustawą przepisów dotyczących utraty i uzyskania dochodu.

         Uwaga!! Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego są bezpłatne. Za ich pobranie, pomoc w wypełnieniu czy złożenie nie można żądać pieniędzy. Przestrzegamy przed stronami, na których oferowane są tego typu usługi!!

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX – lecia 52 czynny:

poniedziałek – piątek 7:30 – 15:30 

Wszelkie informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami telefonu: 
(74) 8 153 854
(74) 8 100 946

Wnioski można pobrać również z naszej strony. Prezentujemy je poniżej:

Wniosek i załączniki w formacie *docx. :

 wniosek_500-zaacznik-nr-1.doc 
 zaacznik-nr-2.doc 
 zaacznik-nr-3.doc 
 zaacznik-nr-4.doc 

Wniosek i załączniki w formacie *pdf. :

 wniosek_500-zaacznik-nr-1.pdf 
 zaacznik-nr-2.pdf 
 zaacznik-nr-3.pdf 
 zaacznik-nr-4.pdf 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.