ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rodzinny Bieg Mikołajowy w Ząbkowicach Śląskich

12.12.2016
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w Rodzinnym Biegu Mikołajowym, który odbył się w sobotę 10 grudnia w Parku Miejskim w Ząbkowicach Śląskich. Celem imprezy było promowanie biegania oraz aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja Parku Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich im. Sybiraków jako miejsca do rodzinnych spotkań i spędzania czasu wolnego.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein. Dopisała nie tylko frekwencja, ale też i pogoda. Zawody odbyły  się przy nietypowej temperaturze w grudniu - iście jesiennej pogodzie.

Biegi  odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - Bieg Krasnala (rocznik 2010-2013), Bieg Młodzika (2007-2009), Bieg Juniora (2004-2006). Do pokonania były dystanse: 250, 500 i 750 metrów alejkami parkowymi. Na zakończenie odbył się bieg dla wszystkich chętnych. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal, dyplom ukończenia biegu oraz ciepła herbata i kiełbaska z grilla.

Końcowa klasyfikacja wyników:

Bieg Krasnala - dziewczynki:

1. Rokosz Hanna

2. Gnutek Michalina

3. Majecka Julia i Kozak Klaudia

 

Bieg Krasnala - chłopcy:

1. Babło Bartek

2. Kornaś Janek

3. Siewruk Igor

 

Bieg Młodzika - dziewczynki:

1.Cisak Zuzia

2.Woźniczka Kamelia

3. Koza Hanna

 

Bieg Młodzika - chłopcy:

1. Marzec Stanisław

2. Kornas Franek

3. Jednak Oliwier

 

Bieg Juniora - dziewczynki:

1. Domagała Nikola

2. Koza Zuzia

3. Błauciak Hanna

 

Bieg Juniora - chłopcy:

1. Maj Kacper

2. Cywka Jakub

3. Czuba Mikołaj

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.