ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rozpoczęła się akcja wymiarowa – dostarczanie decyzji w sprawie ustalenia podatku od nieruchomości na 2019 rok

16.01.2019
Podobnie jak w ostatnich latach, decyzje podatkowe otrzymują wszyscy właściciele i współwłaściciele nieruchomości, ale podatek trzeba zapłacić tylko jeden. Decyzje podatkowe - jako odrębną przesyłkę - otrzymują wszyscy współwłaściciele danej nieruchomości, niezależnie od tego ilu ich jest.

Decyzje podatkowe doręczane są mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie przez pracowników Urzędu Miejskiego – Gońców bezpośrednio na adres zamieszkania.

Przypominamy, że o wszelkich zmianach mających wpływ na wysokość podatku należy informować Wydział Finansowy i Planowania Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śl.  (w terminie 14 dni od daty zaistnienia zmiany). Dotyczy to także zmian właścicieli lub współwłaścicieli nieruchomości.

Ważne!

W związku ze zmianami ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, jeżeli kwota podatku nie przekracza 100 zł, płatność następuje jednorazowo w terminie pierwszej raty, a więc do 15 marca 2019 r. Przypominamy, że od nieterminowo dokonanych wpłat naliczane są ustawowe odsetki. Prosimy zatem o dotrzymywanie terminów wpłat, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Zmiany ustawy spowodowały ponadto, że nie ustala się podatku w kwocie nie przekraczającej 7 zł. Decyzje takie nie będą wystawiane.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.