ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rozwój bazy sportowej gminy

22.08.2018
Burmistrz Marcin Orzeszek zapowiedział już, że po zakończeniu budowy Krytego Basenu Gmina Ząbkowice Śląskie przystąpi do kompleksowej przebudowy stadionu miejskiego. Będzie to duży projekt, obejmujący m.in. modernizację boisk, oświetlenia, kortów tenisowych bieżni czy szatni. Już teraz jednak rozpoczynamy mniejsze, ale równie istotne projekty modernizacji infrastruktury sportowej na terenie gminy. Jednym z takich projektów jest budowa trybuny na boisku sportowym w Braszowicach, gdzie na co dzień występuje drużyna „Czarni” Braszowice. Dziś w Urzędzie Gminy Świdnica burmistrz Marcin Orzeszek odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego promesę w wysokości 25 000 zł na ten cel. W ubiegłym roku przygotowany został teren pod ustawienie trybuny, które nastąpi już w najbliższych tygodniach.

W ostatnim czasie Gmina Ząbkowice Śląskie przyznała również 90 000 zł na modernizację boiska, na którym swoje mecze gra "Polonia" Ząbkowice Śląskie - powstanie tam nowa trybuna, piłkochwyty i odgrodzenie linii bocznej.

Dzisiejsze spotkanie w Świdnicy okazało się także dobrą okazją do promocji Gminy Ząbkowice Śląskie w mediach telewizyjnych i radiowych, m.in. Radiu Wrocław, które przeprowadziło wywiad z burmistrzem Marcinem Orzeszkiem.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.