ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ruszyło głosowanie na „Aktywne przejścia dla pieszych”

04.09.2015
Od 1 września mogą Państwo oddać głos w konkursie „Aktywne przejście dla pieszych”. Zwycięskie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, zapalające się gdy tylko pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale świecących „kocich oczek”. W Ząbkowicach Śląskich wskazane zostało przejście na ul. 1 Maja.

Głosowanie trwa do 28 września i podzielone jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest liczba zebranych głosów.

 

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.