ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Samorząd ma już 25 lat

19.06.2015
Rok 2015 został ustanowiony przez Senat RP rokiem Samorządu. 25 lat temu w Polsce odbyły się pierwsze wybory samorządowe. Z tej okazji w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się akademia upamiętniająca ćwierć wieku samorządu w Gminie Ząbkowice Śląskie. Na Sali obecnych było wielu byłych i obecnych samorządowców oraz parlamentarzyści: Posłanki na Sejm RP Monika Wielichowska i Anna Zalewska oraz Senator RP Stanisław Jurcewicz, który przekazał na ręce Burmistrza Marcina Orzeszka symbol Senatu RP – izby, która przygotowała 25 lat temu ustawę o samorządzie.

Uroczystości powitaniem wszystkich gości rozpoczął Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik, po którym w kilku słowach minione lata podsumował Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Opowiedział o początkach samorządu w naszej gminie, realizowanych inwestycjach i prowadzonych projektach. Na koniec zwrócił się do wszystkich samorządowców, aby pamiętali, z czyjej woli zostali wybrani i komu ich praca ma służyć. 

W części artystycznej wystąpili młodzi artyści z Gminy Ząbkowice Śląskie: Amelia Borowiec z Publicznego Gimnazjum nr 1 recytowała wiersze, zaś pięknym śpiewem gości bawili Weronika Wójcik z Publicznego Gimnazjum nr 2 oraz zespół Feelings Station. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.