Jarmark Bożonarodzeniowy w Brukseli
SCENY NIEMALŻE MAŁŻEŃSKIE STEFANII GRODZIEŃSKIEJ to wspaniałe poczucie humoru, elegancja, celna satyra i ponadczasowa klasa Stefanii Grodzieńskiej.
Zapraszamy na wieczór teatralny wywodzący się z kabaretu literackiego, oparty na felietonach, monologach, zabawnych dialogach i bogatej biografii humorystki – jak sama siebie nazywała – a także twórczości satyrycznej i pięknych piosenkach jej męża Jerzego Jurandota. Ten spektakl to satyra i liryka, groteska, pure-nonsens i abstrakcyjny żart.
To Pani Stefania – zawsze niepoprawnie młoda – sprawia, że możemy uśmiać się do łez i... wzruszyć do łez.
WYSTĘPUJĄ:
Ona - Grażyna Barszczewska
On - Grzegorz Damięcki
Głos Ducha Teatru – Andrzej Poniedzielski
TWÓRCY:
Scenariusz - Grażyna Barszczewska
Opieka artystyczna - Andrzej Poniedzielski
Scenografia, opieka kostiumologiczna - Dominika Laskowska
Reżyseria światła - Jarosław Szmidt Kierownictwo muzyczne - Marcin Partyka Produkcja – Magdalena Molak-Szmidt Ars Imago
Premiera – Teatr Ateneum w Warszawie – 25.02.2011
Stefania Grodzieńska mówiła, że niczym Kay z »Królowej Śniegu« miała kawałek lustra w oku. Widziała inaczej i tak opisywała, jak widziała. Jan Brzechwa nazwał ją humorystką. Była tancerką i aktorką. Napisała kilkanaście książek i setki felietonów, m.in. do „Szpilek” i „Przekroju”, współpracowała z „Gazetą Wyborczą”. Kilkadziesiąt lat mieszkała w Warszawie, ale miewała przystanki w Paryżu, Moskwie, Berlinie, Lublinie i kilkakrotnie w Łodzi. Przed wojną znalazła pracę w teatrzyku Cyganeria, tańczyła też w Teatrze Kameralnym, Fryderyk Jarosy zaangażował ją do zespołu Cyrulika Warszawskiego. Po wojnie pracowała w Polskim Radiu (w 1944 r. została pierwszą polską powojenną spikerką) oraz w telewizji. Współzakładała łódzki, a potem warszawski Teatr Syrena, z którym związała się jako aktorka i autorka. Była niedościgniona w prowadzeniu konferansjerek na dużych imprezach estradowych.
Zobacz także:
40-lecie Ogródków Działkowych "Wypoczynek"
Wrzesień z TENISEM ZIEMNYM
Rekonstrukcja historyczna bitwy pod Ząbkowicami 1335 za nami
Wizyta miast partnerskich podczas XIV Weekendu z Frankensteinem
Znaczki Turystyczne dostępne w Krzywej Wieży!
Kompleks nieruchomości rolnych o pow. 46,4894 ha na sprzedaż