ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sezon turystyczny w Ząbkowicach Śląskich otwarty!

04.04.2016
„Sobota Mocy” – pod takim hasłem rozpoczął się turystyczny sezon w Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina. W tym roku organizatorzy nieco zmienili teatr wydarzeń i otwarcie sezonu odbyło się na zamku. Była to ciekawa propozycja rodzinnego spędzania czasu razem z postaciami z Gwiezdnych Wojen. Z cała pewnością nie było czasu na nudę. Były konkursy z nagrodami, wielki tort w kształcie zamku, quiz o Krzywej Wieży, zwiedzanie zamku i innych atrakcji, a także każdy chętny mógł wybić pamiątkową monetę z Krzywą Wieżą. Szlakiem ząbkowickich atrakcji turystycznych odbył się Bieg Mocy na dystansie 5 km. Sporym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszyła się gra terenowa zdobywcy ząbkowickiego zamku. Każdy kto ukończył zadania takie jak np.: Wrota Lochu, Zamurowana Elżbieta, Smocza Jama, Skryptorium, Wielki Pożar , w Komnacie Alchemika czy w Zamkowej Kuchni otrzymał certfikat.

Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego otwarta została nowa atrakcja – escape room.  To pierwszy „pokój ucieczek” w Ząbkowicach Śląskich, który znajduje się na zamku w wieży bramnej. Nosi nazwę „Komnata Tajemnic” i nawiązuje do historycznego wydarzenia w 1646 roku, jakie miało miejsce w Ząbkowicach Śląskich jakim było oblężenie zamku przez wojska cesarskie, bronionego zaciekle przez szwedzką załogę.  Grupa osób zostaje zamknięta w wystylizowanym pomieszczeniu i musi się z niego wydostać. Wyjście z pokoju oczywiście nie jest proste. Gracze napotykają różnorodne przeszkody i zagadki, ale przebrnięcie przez nie wszystkie daje niesamowitą satysfakcję. Gracze mają maksymalnie 60 minut czasu na znalezienie klucza i uwolnienie się z pokoju.

Niezwykłą frajdą było spotkanie z bohaterami Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen oraz Stowarzyszenia Imperium Mocy. Księżniczka Leia, Kylo Ren, Anakin Skywalker, mistrz Jedi, Obi-Wan Kenobi to tylko niektóre postacie obecne na tym evencie. Każdy mógł zrobić zdjęcie z ulubionym bohaterem a także wziąć udział w treningu i walce na miecze świetlne czy zdobyć nagrodę w konkursie wiedzy o sadze Star Wars.

Rozpoczęcie sezonu świętowaliśmy także na sportowo. Do „Biegu Mocy” na 5 km stanęło 57 biegaczy. Na podium stanęli:
1. Robert Sadzik  - Bardo - czas 00:18:18,     
2. Bogusław Tomaka - Ząbkowice Śląskie - czas 00:18:33,   
3. Dawid Kutaj - Henryków – czas 00:18:37.

Pełna lista wyników dostępna jest tutaj: http://live.ultimasport.pl/453/index.php?site=results&dys=5KM&gen=O

Chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody do konkursów a także w wymierny sposób przyczynili się do pomocy przy organizacji tego wydarzenia:

Firmie PELIKAN TEAM Mariusz Pelikański z Ząbkowic Śląskich,
Restauracji Arkady w Ząbkowicach Śląskich - Pani Lucynie Koszeli,
Sklepowi z zabawkami dla dzieci TOY PLANET w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Grunwaldzkiej 7,
Firmie Podwodny Świat - Sala zabaw dla dzieci znajdującej się w Ząbkowicach Śląskich przy ul. 1 Maja 7,
Firmie Fitness Klub Lena i Grzegorz Abrahamik w Ząbkowicach Śląskich, ul. Poprzeczna 5,
Firmie MINIEUROLAND – Parkowi miniatur w Kłodzku,
Parkowi Linowemu w Srebrnej Górze,
Ząbkowickiemu Ośrodkowi Kultury,
Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Ząbkowicach Śląskich,
oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.