ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sezonie otwórz się! - Otwarcie Sezonu Turystycznego 2018

04.04.2018
Wielkimi krokami zbliża się otwarcie sezonu turystycznego 2018!!! Od kilku lat to wydarzenie ma ciekawą oprawę. Jak co roku, zapewniamy wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, którzy zechcą wziąć w nim udział.

W otoczeniu zamkowych murów bawić będziemy się do wieczora. Przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych:

warsztaty rzemieślnicze, łucznictwo, tańce i zabawy, pokazy fireshow, spektakle teatralne. Dla odważnych labirynt grozy oraz escape room "Tajemniczy rytuał",  gry, konkursy i zabawy z nagrodami.

Oraz nieodzowny poczęstunek, czyli rodzinne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia od godziny 14:00 do 20:00.

Od 14 kwietnia 2018 r. będzie można codziennie od godz. 9:00 aż do 19:00 spacerować po ruinach XVI wiecznego zamku, wejść na szczyt Krzywej Wieży, z której widać niesamowitą panoramę, czy też obejrzeć wyjątkowe zbiory eksponatów w Izbie Pamiątek Regionalnych. Dodatkowo nie można zapomnieć o obowiązkowym punkcie na mapie turystycznej Ząbkowic Śląskich – Sali Grabarzy w budynku Izby Pamiątek Regionalnych wraz z Laboratorium doktora Frankensteina w podziemiach. Loch głodowy i sala tortur w Krzywej Wieży także czekają na spragnionych mocnych wrażeń. „Komnata Tajemnic” w Ząbkowickim zamku to pierwszy w Ząbkowicach Śląskich pokój zagadek – popularny na świecie i wywodzący się z wirtualnych gier - escape room.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 74 8 152 043 (Izba Pamiątek Regionalnych, ul. Krzywa 1)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.