ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Śladami dr. Frankensteina - Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Ząbkowicach Śląskich

12.05.2016
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” zapraszamy w dniu 14 maja do zwiedzania atrakcji: „Śladami dr. Frankensteina”, która mieści się w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1. Atrakcja powstała przy wsparciu środków z funduszy Unii Europejskiej.

Wędrówka rozpoczyna się w tz. Sali Grabarzy, gdzie trwa proces grabarzy z miasta Frankenstein. W roku 1606 mieszkańców miasta dziesiątkuje epidemia dżumy a grabarze zostają oskarżeni o preparowanie mikstur z ludzkich zwłok i okrutnie straceni. Historię szajki grabarzy z miasta Frankenstein z 1606 roku przedstawił m.in. National Geographic Channel w dokumentalnym serialu: „Krwawe opowieści z Europy” w odcinku pt. „Czarna Magia”.

Następnie przenosimy się do pokoju Mary Shelley do willi nad Jeziorem Genewskim, gdzie młoda angielska pisarka wypoczywa wraz przyjaciółmi. Z powodu brzydkiej pogody towarzystwo spędza czas na pisaniu opowiadań grozy. Właśnie tu powstaje opowieść o Frankensteinie. Czy jest ona inspirowana XVII wiecznymi wydarzeniami z miasta o nazwie Frankenstein? Ostatnim etapem naszej wędrówki będzie zwiedzenie Laboratorium dr. Frankensteina, jego gabinetu oraz innych upiornych pomieszczeń.

Z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich” 14 maja br. od godziny 9:00 do godz. 19:00 obejrzą Państwo atrakcję „Śladami dr. Frankensteina” - za pół ceny. Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.