ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sri Lanka - spotkanie w ramach Klubu Globtrotera

19.03.2012
Sri Lanka kojarzy się z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, bujną przyrodą i przede wszystkim z wyborną herbatą. Dariusz Stępień – dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury z zamiłowania podróżnik - opowiadał o swojej podróży w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Jak się okazało, nie tylko z tego słynie ta wyspa.

Niezwykle oryginalną czynnością jest wytwarzanie papieru.... z odchodów słonia czy łowienie ryb na różne sposoby, w tym w typowy dla lankijskich rybaków - siedząc na palu. Ponadto wyspa jest znana z poszukiwania kamieni szlachetnych, wytwarzania kokosowego ponczu połączone, koronkarstwo, wylęgarni żółwi morskich, krokodyli i waranów, demonicznych masek. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.