ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Stowarzyszenie Animatorów Kultury w mieście partnerskim Červeným Kostelcu

28.03.2013
Aktorzy Stowarzyszenia Animatorów Kultury z Ząbkowic Śląskich odwiedzili w dniu 26 marca 2013 r. Cerveny Kostelec w celu zaprezentowania spektaklu pn. "Baśń o Krzywej Wieży, Diabelskim Łowcy i Anielskim Wysłanniku". Wizyta odbyła się w ramach realizacji mikroprojektu pn. "Kultura zbliża narody i pokolenia". Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 "Przekraczamy granice".

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich: Ząbkowice Śląskie i Cerveny Kostelec poprzez wspólne realizacje działań o charakterze kulturotwórczym rozwijają wśród społeczności lokalnych zainteresowanie sztuką, teatrem i historią pogranicza polsko-czeskiego.Działania zaplanowane w projekcie zmierzają do zapoznaia mieszkańców z kulturą i tradycjami poszczególnych kultur i pokoleń oraz z dziedzictwem kulturowym jakim są obiekty sakralne po obu stronach granicy polsko-czeskiej.

Poprzez realizację projektu chcemy nawiązać kontakty osobiste między mieszkańcami z miast partnerskich: dziećmi i młodzieżą, członkami teatrów amatorskich oraz osobami zainteresowanymi sztuką fotografowania i historią obu regionów. Grupami docelowymi są: wszyscy mieszkańcy przygranicznych gmin, ze szczególnym naciskiem na mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie i Cervenego Kostelca, uczestnicy imprez kulturalnych, lokalni artyści i twórcy, dzieci i młodzież. Wstęp na wszystkie imprezy jest nieodpłatny i mogą w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy miast.

 Fot. Jerzy Krawiec / tekst ZOK

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.