ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Straż Miejska informuje – nie spalaj odpadów!

07.04.2016
Straż Miejska w Ząbkowicach Śląskich przypomina, że na podstawie art. 31 oraz art. 155 ustawy o odpadach, oraz art.5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, na terenie gminy Ząbkowice Śląskie obowiązuje całkowity zakaz spalania wszelkich odpadów ( w tym pozostałości roślinnych), poza instalacjami lub urządzeniami przeznaczonymi do tego celu, oraz obowiązek zbierania odpadów komunalnych zgodnie z wymaganiami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. Za złamanie tego zakazu grozi mandat w wysokości do 500 zł.

Jak więc pozbyć się odpadów zielonych? Najprostszym rozwiązaniem jest prywatny kompostownik, który później można ponownie wykorzystać. Innym rozwiązaniem jest oddanie odpadów do Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.