ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sukces akcji wymiany pieców! Będą kolejne dotacje na wymianę pieców z budżetu gminy

18.10.2018
Gmina Ząbkowice Śląskie aktywnie walczy ze smogiem. Projekt „Ograniczanie niskiej emisji na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie” pozwolił na przyznanie dotacji dla mieszkańców na wymianę nieekologiczne źródła ciepła. Z tej szansy skorzystało 166 mieszkańców, którzy stare „kopciuchy” i piece kaflowe wymieniali w znakomitej większości na ogrzewanie gazowe lub piece 5 klasy na paliwo stałe bądź biomasę.

Kończący się w październiku 2018 roku drugi etap tego projektu pozwoli na przekazanie mieszkańcom dotacji w całkowitej wysokości 1 415 466,50 zł. Całkowita wartość zadań realizowanych to ponad 3 miliony złotych. 

W dniu 12 października 2018 roku Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła uchwałę nr LXXIV/400/2018 w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na dofinasowanie przedsięwzięć służących ochronie powietrza. Pozwoli to na udzielenie dotacji mieszkańcom, którzy nie mogą skorzystać z programu Czyste powietrze. Maksymalna dotacja wynosi 5000 złotych. Dofinansowanie można wykorzystać na wymianę wraz z likwidacją dotychczasowych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródła ciepła w tym kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym, kotły na paliwa stałe lub biomasę klasy 5. Po wejściu w życie uchwały ogłoszony zostanie nabór wniosków. Dotacją objęte będą mogły być także te nieruchomości dla których mieszkańcy składali zgłoszenia w trzecim naborze wniosków w maju 2018 roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.