ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sukces gminy w walce ze smogiem

29.01.2018
Walka o czyste powietrze jest jednym z priorytetów Marcina Orzeszka, Burmistrza Ząbkowic Śląskich. W 2017 roku realizując projekt pn. „Ograniczenie niskiej emisji na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie” umowy o dofinansowanie na wymianę pieców na ekologiczne podpisały 63 osoby. Z tego do końca listopada 2017 roku zrealizowano 47 umów. W sumie w ramach walki ze smogiem w Gminie Ząbkowice Śląskie zlikwidowano w 2017 roku 41 pieców indywidualnych i 1 kotłownię lokalną zasilającą 12 lokali mieszkalnych. Pozostałe 15 umów na wymianę pieców zostanie zrealizowanych w 2018 roku. Dzięki temu do mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie w formie dotacji trafi ponad 510 000,00 złotych.

Jednocześnie Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła kolejny nabór wniosków dla mieszkańców. W naborze, który trwał do 15 grudnia 2017 roku wpłynęło 113 zgłoszeń. Duże zainteresowanie mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie wymianą pieców na ekologiczne źródło ciepła sprawiło, iż zrealizowany zostanie trzeci nabór, który planowany jest na przełomie marca i kwietnia 2018 roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.