ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sumiennie i dobrze wykonana praca jest prawdziwym wymiarem patriotyzmu

04.05.2016
Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich jak co roku rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. św. Anny, skąd uczestnicy przemaszerowali na plac Jana Pawła II. Na placu pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę delegacje kombatantów, Sybiraków, samorządowców, parlamentarzystów, szkół, organizacji pozarządowych i związkowych złożyły kwiaty, upamiętniając wielkich Polaków, twórców Konstytucji 3 Maja. W swoim przemówieniu burmistrz Marcin Orzeszek podkreślił wagę Konstytucji – „Jesteście ważni i równi, ponieważ Konstytucja gwarantuje Wam szereg praw – tych praw, o których przez wiele lat nie mogli marzyć i z których nie mogli korzystać Polacy”.

W dalszej części swojego wystąpienie burmistrz dziękował też mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie za ogromną pracę wykonaną na rzecz gminy, mówiąc że „Sumiennie i dobrze wykonana praca jest prawdziwym wymiarem patriotyzmu i świadectwem miłości do Ojczyzny. Za to Wam wszystkim dziękuję.”

 

Dziękujemy pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom wczorajszych uroczystości, którzy tak licznie przemaszerowali ulicami naszego miasta na plac Jana Pawła II, pomimo niesprzyjającej pogody.
Niech się święci 3 Maj! 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.