ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Świat zmysłów i wody na Uniwersytecie Dziecięcym

06.12.2016
Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum nr 1w Ząbkowicach Śląskich już po raz drugi gościły studentów Ząbkowickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematyka zajęć realizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 nawiązywała do zmysłów. Dzieci miały okazję dowiedzieć się między innymi, co to są zmysły, za co odpowiadają i jakie zmysły posiada człowiek. Na zajęciach przyrodniczych mogły m.in. „przećwiczyć” swoje podniebienia, próbując różnych smaków (słonych, słodkich, kwaśnych itp.). Na języku angielskim wzbogaciły słownictwo związane ze zmysłami, a na zajęciach komputerowych wykonały projekt, który tematyką nawiązywał do tematu przewodniego.

W gimnazjum mali studenci uczestniczyli w zajęciach „Plusk. Co w wodzie pływa? – wszystko o wodzie”, na których poszerzali wiedzę z fizyki, chemii oraz biologii.

Fot. Piotr Warzocha/Joanna Chuderska-Jendraszczyk

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.