ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Ząbkowicach Śląskich

25.07.2016
Światowe Dni Młodzieży – spotkanie młodych z całego świata z papieżem odbędą się w tym roku w Krakowie w dniach 29-31 lipca. Jednak pielgrzymi z całego świata przyjechali do naszego kraju znacznie wcześniej, goszcząc w poszczególnych diecezjach. Ząbkowice Śląskie z tej okazji gościły grupę 350 pielgrzymów z Czech oraz około 150 pielgrzymów z Brazylii. Przez trzy dni ząbkowicki rynek był wypełniony bawiącą się, rozśpiewaną i roztańczoną młodzieżą.

Pierwsze dwa dni wizyty naszych gości to wspólne programy artystyczne na rynku oraz tańce. Trzeciego dnia, w piątek odbyła się muzyczna droga krzyżowa przygotowana przez szkołę muzyczną CASIO, po której wszyscy uczestnicy w milczeniu przeszli do kościoła sióstr klarysek na wspólną modlitwę podczas wieczoru uwielbienia.  Sobotę młodzież spędziła w Dzierżoniowie, a w niedzielę rano wyruszyli pieszo do Barda, gdzie wspólną zabawą zakończyli wizytę na ziemi ząbkowickiej. W poniedziałek odjechali z Ząbkowic Śląskich do Krakowa, czekać na przybycie papieża Franciszka.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.