ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Szansa na 10 mln euro na poprawę jakości życia Mieszkańców

16.01.2020
Gmina Ząbkowice Śląskie znalazła się w gronie 54 miast – liderów rozwoju lokalnego, którzy mają szansę otrzymać do 10 mln euro na sfinansowanie przedsięwzięć poprawiających jakość życia mieszkańców.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest opracowanie Planu Rozwoju Lokalnego i Rozwoju Instytucjonalnego  oraz Kompletnej Propozycji Projektu. Warto dodać, iż nasza gmina znalazła się w gronie 54 miast, w tym w prestiżowym gronie 5 dolnośląskich miast: Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Głogów, w których propozycje projektowe zostały najwyżej ocenione przez niezależnych ekspertów. Jesteśmy W Do konkursu przystąpiło 213 polskich miast średnich.

W poniedziałek przedstawiciele wszystkich miast, w tym Ząbkowic Śląskich, spotkali się w Warszawie na konferencji inaugurującej II etap naboru Programu „Rozwój lokalny”. W spotkaniu uczestniczyła Małgorzata Jarosińska – Jedynak Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, dyrektor Departamentu Programów Pomocowych MFiPR, Andrzej Porawski Dyrektor Biura Związku Miast Polskich oraz Marie Elise Axelsen Dyrektor Norweskiego i Związku Władz Regionalnych i Lokalnych.

Gminę Ząbkowice Śląskie na tym spotkaniu reprezentował Dariusz Małozięć, Zastępca Burmistrza Ząbkowic Śląskich wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego.

Projekty przygotowane przez miasta nastawione muszą być na poprawę poziomu życia mieszkańców i użytkowników miast wraz udziałem społeczności. Ich realizacja przyczynić się musi do zahamowania lub spowolnienia negatywnych trendów rozwojowych lub katalizowania pozytywnych zmian. Projekty wynikać muszą z dogłębnie przeprowadzonej analizy problemów i zawarte muszą być w Planie Rozwoju Lokalnego.

Wnioski gminy składać będą do 31 lipca, a więc najbliższe pół roku to okres intensywnej pracy nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego.

Wierzę, że mieszkańcy naszego miasta i gminy włączą się aktywnie w przygotowanie dokumentów strategicznych, gdyż tylko taka współpraca zaowocuje dobrym projektem – mówi Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich – a dobry projekt skutkować będzie otrzymaniem dofinansowania w wysokości nawet 10 mln euro na poprawę jakości życia naszych Mieszkańców.

Program „Rozwój Lokalny” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.