ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Szkoły i Przedszkola przygotowane do nowego roku szkolnego

28.08.2015
Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich, jak co roku odwiedził placówki oświatowe gminy i sprawdził stan przygotowań do nowego roku szkolnego. W szkołach i Przedszkolach odświeżono klasy, zakupiono nowe meble (m.in. nowe ławki dla pierwszoklasistów), w Szkole Podstawowej nr 2 kończy się remont szatni przy sali gimnastycznej a w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu wyremontowano toalety.

Duże podziękowania należą się rodzicom – odmalowali pomieszczenia w szkołach i przedszkolach, wyremontowali klasy i współfinansowali zakup nowego wyposażenia.

„Chciałbym bardzo podziękować rodzicom za ich wielkie zaangażowanie w życie szkół. Dzięki pracy dyrektorów i pracowników szkół oraz ogromnemu zaangażowaniu i pomocy rodziców, każda placówka oświatowa w Gminie Ząbkowice Śląskie jest gotowa do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Gmina Ząbkowice Śląskie w roku 2015 przeznaczyła na edukację, oświatę i wychowanie ponad 27 mln zł.” – skomentował burmistrz Marcin Orzeszek. 

 

W roku szkolnym 2015/2016 działa 13 placówek oświatowych:

  • 3 szkoły podstawowe miejskie ( w tym 2 z oddziałami przedszkolnymi)
  • 3 szkoły podstawowe wiejskie ( gdzie występują oddziały przedszkolne)
  • 2 gimnazja publiczne
  • 5 publicznych przedszkoli

Ogółem w Gminie Ząbkowice Śląskie: 

zapisano 493 dzieci w Przedszkolach Publicznych i 140 w Oddziałach przedszkolnych

zapisano do 3 oddziałów żłobkowych w Przedszkolu Publicznym nr 1 37 dzieci - pozostaje 5 wolnych miejsc

1258 uczniów w w 65 oddziałach w Szkołach Podstawowych

613 uczniów w 25 oddziałach w Publicznych Gimnazjach

 

W okresie Wakacji przeprowadzono ze środków przekazanych z budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie oraz ze środków własnych szkół i przedszkoli remonty na kwotę ogółem 120 858,85 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.