ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Team Sikora / Jastrzębski tryumfatorami jubileuszowej edycji Frankenstein Carp Meeting

07.06.2019
Pięć dni trwały zawody karpiowe na granicy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, w których udział wzięło 26 ekip z różnych rejonów Polski. Jubileuszowa edycja nie była łatwa, a zmienne warunki atmosferyczne i końcowe upały nie ułatwiały łowienia. Mimo to, ekipa z Rudy Śląskiej Adrian Sikora i Piotr Jastrzębski w ostatnią noc wyholowała dwa niewielkie karpie (2.300 kg i 2,200 kg), wygrywając zawody, a także zdobywając nagrodę oraz puchar za największą rybę.

X edycja Frankenstein Carp Meeting przejdzie do historii jako chyba najtrudniejsza. Bardzo słabe żerowanie ryb, „szalejące” ciśnienie i w konsekwencji znikoma ilość brań karpiowych to krótkie podsumowanie tego, co w tym roku dało wędkarzom Kozielno.

X edycja to już historia. Pięć dni i cztery noce minęły jak jedna chwila. Za to piękna, przyozdobiona niezwykłą atmosferą i zapierającym dech w piersi krajobrazem zbiornika Kozielno. I chociaż niedosyt pozostaje, gdyż w poprzednich edycjach ryb na matach lądowało więcej, to jednak zawody zawsze dostarczają dreszczyku emocji, dodatkowej adrenaliny. Tak było i w tym roku, gdyż walka o czołowe miejsca trwała do ostatniej minuty meetingu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.