ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha w Ząbkowicach Śląskich

11.09.2012
Zapraszamy na sztukę teatralną pt. "Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka" Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Spektakl odbędzie się 17 września br. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury o godz. 18:00. Cena biletu 10 zł! Spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku jest koprodukcją Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Dzieje Antka Kochanka są alternatywną wizją historii powojennego Wałbrzycha i jego okolic, opowiadaną z perspektywy wywoływanych na scenę fikcyjnych świadków. Reprezentują oni różne światopoglądy, postawy i punkty widzenia. Akcja rozwija się w zaskakującym widza kierunku, dotykając zarówno „polskiego piekła”, jak i współczesnych debat, m.in. sporu o charakter teatru artystycznego.

tekst: pilgrim/majewski
reżyseria
: Sebastian Majewski
scenografia
: Joanna Howańska
opracowanie muzyczne
: Marcin Juraszek
choreografia
: Piotr Soroka
obsada: Ewa Bobrowska, Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Kamila Pieńkos, Ewelina Ruckgaber, Adam Mortas, Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Adam Wolańczyk/Piotr Tokarz (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu).

 

Fragmenty recenzji:

Rzadko w studenckim teatrze mamy do czynienia z tak spełnionym spektaklem, w którym wszystko jest na swoim miejscu, także, po wszystkim, w umyśle widza. „Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka” to świadectwo dużych aktorskich możliwości właśnie kończących szkołę młodych ludzi (temu dyplom głównie służy), ale też przedstawienie zbierające kawał polskiego doświadczenia społecznego ostatnich kilkudziesięciu lat.

Grzegorz Chojnowski
Radio Wrocław

 

Sebastian Majewski dokonał cudu - spektakl dyplomowy studentów wrocławskiej PWST to najlepsze przedstawienie, jakie można było ostatnio obejrzeć we Wrocławiu (...) ”

Magda Piekarska
Gazeta Wyborcza Wrocław

Zwiastun spektaklu można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=wlzfziBXHXQ

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  „TEATR POLSKA” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Celem projektu jest promocja ciekawego repertuaru wśród środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne.

Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tegorocznej edycji programu Teatr Polska weźmie udział 15 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia 175 razy w 92 miejscowościach. Objazdy będą miały miejsce w okresie od lipca do grudnia 2012 roku.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.